Telefon
WhatsApp
Haşere İlaçlama

HAŞERE

HAŞERE (Heteroptera) Yarım Kanatlı Ailesinden. Ülkemizde Görülen Cinsi Cimex Lectularius Cinsidir. Erişkin Olanları 4-5 MM. Boyundadır. Tahta Kuruları Oval Biçimde Kan Emici Oldukları İçin Kırmızı Renkte Görünürler.

HAŞERE NASIL BESLENİR

Tahta Kuruları Kan İle Beslenirler Genelde Hayvan Kanı, İnsanların Olduğu Ortamlarda İse Bizim Kanımızla Beslenirler, HAŞERE Bir Kere Emdiğinde Yaklaşık Bir Yıl Daha Beslenmeden Yaşayabilir. Çok Dayanıklı Hayvanlardır.

Haşere İlaçlama, NASIL ÜRER

Tahta Kuruları Günde Bir İla Beş Yumurta Bırakabilirler. Ömürleri Boyunca İki yüz İla Beş yüz Kere Yumurtlayabilirler. Sıcaklık Seviyesi ve Bulundukları Ortam Müsait liginde Üç yüz Gün Yaşayabilirler.

Haşere İlaçlama, NASIL TESPİT EDİLİR

Tahta Kuruları Elma Çekirdeği Boyutlarındadır Gözle Görülebilir. Büyüdükçe Kabuklarını Dökerler Bu Kabuklar Oldukça Belirgindir. Etrafa Koyu Kahverengi Dıçkı Bırakırlar, Genelde Yatak Fitillerine, Duvarlara, Başka Bir Belirtisi Isırıklarıdır Hafif Kızarıklar Bırakırlar Özellikle Geceleri Aktif Oldukları İçin Uyurken Rahatsız Ederler.

HAŞERENDAN NASIL KURTULUCAZ

Tahta Kuruları Fark edildiği Vakit Derhal Yatak Odamızdaki Yataklarımızın Fitillerini Sert Bir Fırça İle Temizlemeli Eğer Mümkünse Yatak Buharlı Makine İle Yıkanmalıdır. Yatak Çarşafları Yüksek Isıda Yıkanmalıdır. HAŞERE Öyle Dayanıklı Canlıdır ki Kurtulması Çok Kolay Değildir. Temizlik Yapılırken Mutlaka Profesyonel İlaçlama Firması İle Birlikte Yapmanızda Fayda Vardır.

TEKLİF FORMU