BAHÇE İLAÇLAMA - Çerkezköy İlaçlama Şirketi
7/24 Garantili İlaçlama !
İletişim Bilgilerimiz
  • Bağlık Mahallesi Alparslan türkeş cd no: 58/B Tekirdağ / Çerkezköy
  • 0 552 865 08 73
  • 0552 865 08 73
  • info@cerkezkoyilaclama.com.tr

BAHÇE İLAÇLAMA

Son dönemlerde bilinçlenen bireyler ev ilaçlaması kadar hatta daha fazla bahçe ilaçlanmasının önem teşkil ettiğini fark etmişlerdir. Çünkü birçok haşere topraktan çıktığı ve yapılara ulaştığı için yeşillik alanlarda görülme sıklığı fazlaca olan haşere türlerine karşın bahçeler düzenli olarak ilaçlama işlemine tabi tutulması gereklidir. Ancak Bahçe İlaçlama Yöntemi yapı ilaçlamasına oranla bir nebze daha titizlik ve bilgi gerektirmektedir. Çünkü bahçe alanlarında haşere dışında yaşayan hayvanlarda bulunmakla birlikte bitkiler ve ağaçlarda vardır. Bu canlıların zarar görmemesi için doğru ilaçlar kullanılmalı ve dozajı iyi ayarlanmalıdır. Bahçelerde başta hamam böceği, tespih böceği, fare, sümüklü böcek, kurtçuk, solucan gibi birçok ısırmayan haşereler görüldüğü gibi bunun yanında akrep, kırkayak ve çiyan gibi ısıran ve fiziksel ciddi zarar teşkil eden haşereler de vardır. Bunlardan kurtulmak için profesyonel ilaçlama tarafından belirtilen aralıklarda mutlaka ilaçlama yapılması gereklidir.

Profesyonel Bahçe İlaçlama Uygulamaları

Bildiğiniz gibi haşereler kanalizasyondan lağımlara varana dek mikrobun süre geldiği her alanda dolaşmakta ve dolaştıkları her yere de taşıdıkları mikrobu yaymaktadırlar. Bahçeler özellikle çocukların oyun alanları olduğu göze aldığında ise başta çocuklar olmak üzere her yaştan insan için bu canlıların ciddi bir tehlike unsuru olduğu bilinmelidir. İhmal edilen Bahçe İlaçlaması, haşerelerin yapılara girmesine ve burada üreyerek çoğalmalarıyla birlikte daha fazla sağlığı tehdit etmelerine yol açacaktır. Bu nedenle deneyimli bir kadro eşliğinde dar alanlardan geniş alanlara varana dek titizlikle bir çalışma yapılmalı ve rutin şekilde bu çalışma tekrar edilerek her daim zararlı canlılar yaşam alanlarından uzak tutulmalıdır. Ancak bahçe ilaçlamasında dikkat edilmesi ve dikkate alınması gereken bazı önemli hususlar vardır ve bunlar aşağıda sırasıyla belirtilmiştir.

  • Yeryüzünde oldukça fazla haşere çeşidi vardır ve bahçeler haşereler için iyi bir sığınma noktasıdır. Bu nedenle her yıl ilkbahar, yaz ve sonbahar dönemlerinde ilaçlama mutlaka yapılmalıdır. Ancak çok rüzgarlı bir hava durumunda ilaçlama yapılması uygun değildir.
  • Söz konusu Bahçe İlaçlama işleminde ağaçlara, çiçeklere ve ekili alanlara zarar verilmemelidir.
  • İlaçlama yapacak personelin uygun kıyafetler giymesi gerekli olup, mutlaka maske kullanmalıdır. Deneyimli personel haricinde kimse bahçe çevresinde olmamalıdır.
  • Bahçe ilaçlaması sadece haşere türleri için yapılmalı ve haşereler dışındaki hayvanlara zarar vermemek adına son derece dikkatli davranılmalıdır. Bahçede görülen haşere türlerine ve bahçede ekili bitki ve ağaçlara uygun ilaç ve ilaçlama tekniği kullanılmalıdır.

Bahçe İlaçlama Fiyatları

Bu hususlar yapılan ilaçlamadan verim alabilmek ve ilaçlamanın amaç dışına çıkmaması adına önem arz etmektedir. Sağlıklı yaşam alanları elde etmek için mutlaka ilaçlama işlemine önem vermeli ve rutin şekilde bahçelerinizin bakımını gerçekleştirmeniz gereklidir. Merak ettiğiniz Bahçe İlaçlama Fiyatları konusunda ise bahçe genişliğine oranla fiyat verileceğini belirtmek isteriz. Bu doğrultuda yetkili kişilerle iletişim kurabilir ve net bir sonuca hızlıca ulaşabilirsiniz. 

Telefonlarımız
0 552 865 08 73
0552 865 08 73
Adresimiz
Bağlık Mahallesi Alparslan türkeş cd no: 58/B Tekirdağ / Çerkezköy
Epostalarımız
info@cerkezkoyilaclama.com.tr
info@cerkezkoyilaclama.com.tr